Kāpēc izvēlēties flīzes savam mājoklim

2021-04-28

Būvējot māju vai veicot remontu aktuāls, ir jautājums – kādu grīdas segumu izvēlēties. Katram no grīdas segumiem ir savi plusi un mīnusi, kā arī cenu kategorijas, tādēļ ir rūpīgi jāizvērtē, kāds segums būs piemērotākais konkrētajai telpai un kāds ir grīdas seguma iegādei atvēlētais budžets. Atšķirībā no sienu krāsas vai mēbelēm, grīdas nomaiņa ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tādēļ iesakām ikvienu rūpīgi izsvērt grīdas seguma izvēli, lai gadiem ilgi nav jānožēlo sava izvēle. Keramikas un porcelāna flīzes ir viens no senākajiem un populārākajiem grīdas segumiem visā pasaulē. Daudzpusība, izturība pret triecieniem, viegla kopšana, neierobežotas krāsu, dizaina un tekstūras iespēja ir tikai daži no iemesliem, kādēļ tieši flīzes no visiem grīdas segumiem ir ieguvušas tik lielu popularitāti. Mūsu platuma grādos vēl aizvien valda uzskats, ka flīzes nav piemērots grīdas seguma risinājumus visās mājas telpās, bet Eiropas dienvidos iedzīvotāji jau sen ir atklājuši to, ka flīzes ir ne tikai estētiski skaists, bet arī praktisks grīdas segums un nebaidās to ieklāt arī viesistabās, guļamistabās un darbistabās.

Flīzes – videi draudzīgs un antialerģisks materiāls

Flīzes tiek ražotas no dabīgiem izejmateriāliem – māla, kvarca un laukšpata –, un tās ir videi draudzīgs un ekoloģisks celtniecības materiāls. Šī iemesla dēļ flīzes bieži tiek izmantotas ekoloģiskajā celtniecībā. Flīzes nepiesaista putekļus un netīrumus, dzīvnieku spalvas, putekļu ērcītes vai ziedputekšņus, kā to dara citi grīdas segumi, tādēļ flīzes būs ideāli piemērots grīdas segums cilvēkiem, kas cieš no astmas vai alerģijas, ļaujot padarīt tīrāku un veselīgāku mājas mikroklimatu. Flīžu grīdas segums ir viegli kopjams, un tā mazgāšanai nav nepieciešams izmantot ķīmiskos tīrīšanas  līdzekļus, padarot flīžu kopšanu vienkāršu, ātru un apkārtējai videi draudzīgu.Ilgtspējība un izturība

Pareizi koptas flīžu grīdas var kalpot vismaz 15–20 gadus. Lai saplēstu flīzes, būs nepieciešams liels svars un trieciens, tādēļ jums nebūs jāsatraucas par smagu mēbeļu, piemēram, dīvānu vai skapju, atstātajiem nospiedumam. Arī uzmetot uz flīzēm smagus priekšmetus, tās nesaplaisās un netiks saskrāpētas kā, piemēram, lamināta vai parketa grīdas segums. Flīzes ir mitrumizturīgas, tādēļ jums nebūs jāsatraucas par izlietu ūdeni virtuvē vai mitrumu, ko mājas iedzīvotāji ienes ar apaviem, ienākot mājā. Vannasistabām un virtuvēm šis segums būs labākā izvēle, jo keramikas flīzes ir izturīgas pret ilgstošu ūdens iedarbību un neuzsūc smakas vai baktērijas, kā arī neslīd, mazinot paslīdēšanas un traumu risku uz mitras grīdas virsmas.
Jau sen vairs nav jāsatraucas, ka jums un jūsu ģimenei uz flīžu grīdas sals kājas, jo tās ļoti labi vada siltumu un būs lielisks risinājums apsildāmajām grīdām. Tieši otrādi – tās ilgāk saglabās siltumu atšķirībā no citiem grīdas segumiem, neuzkrās putekļus un būs lieliski piemērotas mājās ar maziem bērniem, sniedzot drošu un no baktērijām un alergēniem brīvu vidi, kur mazulim spēlēties un pavadīt lielāko dienas daļu.
Dizaina un lietošanas iespēju daudzveidība

Flīzes jums sniedz neierobežotas krāsu, dizaina, formu un faktūras iespējas. Tās ir ne tikai ugunsdrošs, bet arī salizturīgas materiāls, ļaujot tās izmantot arī ārpus telpām – ēku fasādēs, piemājas celiņos, terasēs un pat āra kamīnu un grila vietu ierīkošanā. To augstā slodzes izturība ļauj flīžu grīdas ieklāt gan privātmājās, gan uzņēmumu telpās, kā arī publiski pieejamās telpās ar lielu klientu plūsmu, jo flīzes ir materiāls, kas, gadiem ejot, nenodilst, neizbalē un nenoskrāpējas. Ja ņem vērā ieklāšanas un apkopes izmaksas, ilgtermiņā flīzes ir ekonomiski izdevīgs un pieejams risinājums, kas ļauj neierobežot sevi krāsu, faktūru, stila un dizaina izvēlē. Nebaidīsimies apgalvot, ka flīzes ir viens no inovatīvākajiem risinājumiem grīdu ieklāšanā un mājas atjaunošanā, jo tās var izmantot jebkurā telpā un ne tikai uz grīdas, bet arī uz sienām. Tās ir izturīgas un viegli kopjamas, kā arī lieliski piemērotas vietām ar augstu mitruma līmeni vai lielu noslodzi.
Hansas flīžu tirgus piedāvā plašāko flīžu izvēli vienuviet – apskati un izvēlies flīzes, kas atbilst tavas mājas interjeram un prasībām!