Kas jāņem vērā, izvēloties flīzes

2023-09-14

Daudzi maldīgi domā, ka, iegādājoties flīzes, ir jāpievērš uzmanība tikai telpas izmēram un izvēlēto flīžu krāsai un rakstam, tomēr vēlamies atgādināt, ka ir svarīgi, lai flīzes ne tikai labi izskatās, bet arī ir kvalitatīvas un praktiskas. Šajā rakstā pastāstīsim par svarīgākajiem rādītājiem, kam ir jāpievērš uzmanība, pirms izlemjat par labu kādām konkrētām flīzēm.

 


Pretslīde ir būtisks rādītājs, kas ir jāņem vērā, izvēloties flīzes. Ja plānojat izmantot flīzes vannasistabā vai citās telpās, kur tās regulāri tiek pakļautas ūdens un mitruma iedarbībai, ir ļoti svarīgi izvēlēties flīzes ar piemērotām pretslīdes īpašībām. Šīs flīzes nodrošinās labu saķeri un drošību, novēršot iespējamus savainošanās riskus. Ja jūsu ģimenē ir mazi bērni vai seniori, iesakām kā vienu no galvenajiem flīžu izvēles kritērijiem noteikt tieši pretslīdes rādītājus, jo bērni, skrienot un spēlējoties, nepievērš uzmanību tam, vai grīda ir vai nav slidena, bet senioriem laika gaitā samazinās līdzsvara izjūta, un viņiem ir lielāks risks paslīdēt un savainoties uz slidenas flīžu grīdas. Flīžu pretslīdi apzīmē ar burtu R, un pretslīdes rādītāja diapazons ir no 9 līdz 13. Virtuvēs un vannasistabās parasti izmanto flīzes ar pretslīdes koeficientu R10, bet flīzes, kuru pretslīdes koeficients būs R9, labāk izvēlēties tādām telpām kā viesistaba vai gaitenis.

 PEI grupa (nodilumizturība) – pēc Eiropas standarta EN 102 flīžu nodilumizturību apzīmē ar burtiem PEI. PEI novērtējums tiek piešķirts flīzēm, lai parādītu flīžu virsmas izturību pret nodilumu. Vērtējums tiek veikts saskaņā ar Porcelāna emaljas institūta (PEI) standartiem. Ja plānojat izvēlēties flīzes vietās ar augstu pārvietošanās intensitāti, piemēram, viesistabā vai virtuvē, izvēlieties augstāku PEI grupu, lai nodrošinātu ilgstošu izturību.

Flīzes, atbilstoši tām paredzētajai noslodzei, tiek iedalītas 5 grupās:

PEI 1 – telpas ar minimālu noslodzi,

PEI 2 – telpas, kurās staigā ar mājas apaviem,

PEI 3 – dzīvojamās telpas,

PEI 4 – vidēji intensīvas noslodzes dzīvojamās un sabiedriskās telpas,

PEI 5 – intensīvas noslodzes dzīvojamās un sabiedriskās telpas.

 

Kalibri (precīzi ģeometriskie izmēri) – flīžu apdedzināšanas procesā tās var nedaudz deformēties un mainīt izmēru. Šī iemesla dēļ flīzes grupē atbilstoši kalibram – sub-izmēram. Flīzes rūpnīcās tiek sašķirotas pēc līdzīga kalibra, un ir ļoti svarīgi iegādāties flīzes ar vienādu kalibra kodu. Kalibra kods ir jāmeklē uz flīžu iepakojuma – uz iepakojuma tiek norādīta informācija "Cal" ar precīzo izmēru vai kalibra kodu. 1. šķiras flīzes var būt ar 5% pieļaujamo defektu normu, 2. šķiras flīzēm pieļaujamā defekta norma vienai flīžu sērijai ir līdz 25%, tādēļ tās ir lētākas.
Flīžu tonis un krāsa – flīžu krāsa ir atkarīga no telpas iekārtojuma un mēbeļu krāsas. Flīzes var pieskaņot kopējam interjeram, kā arī padarīt par spilgtu telpas akcentu. Tomēr ir jāatceras, ka skaistums ne vienmēr iet roku rokā ar praktiskumu. Atcerieties, ka uz gaišām flīzēm būs vieglāk redzami visi gruži un netīrumi, kā arī jāņem vērā, ka, gatavojot ēdienu, uz flīzēm nonāk eļļa, kas būs ļoti pamanāma uz gaišas krāsas flīzēm. Šī iemesla dēļ ir praktiskāk izvēlēties flīžu mozaīkas vai raibas flīzes, kas ļaus vizuāli padarīt grīdu tīrāku.

 

Flīžu izvēle nebūt nav viegla un neaprobežojas ar vēlamās krāsas izvēli, tādēļ aicinām divreiz nomērīt, pirms izdarīt izvēli par pirkumu. Hansas Flīžu Tirgus (https://flizes.lv/) ir īstā vieta, kur doties meklēt flīzes, jo mūsu konsultanti ar prieku pastāstīs par visiem svarīgākajiem flīžu kvalitātes rādītājiem un palīdzēs jums izdarīt pareizo izvēli!

 


Ienāc un apskati mūsu plašo flīžu piedāvājumu mājaslapā vai dodies uz veikalu (https://flizes.lv/kontakti-un-rekviziti.15.lwc) Rīgā, Rēzeknes ielā 5A!