Lielformāta flīžu priekšrocības

2023-02-06Mūsu klienti bieži uzdod jautājumu – kāda izmēra flīzes labāk izvēlēties? Flīžu izvēle ir atkarīga gan no telpas lietojuma, izmēriem, gan izvēlētā interjera stila. Liela izmēra flīzes piedāvā virkni priekšrocību, tādēļ šoreiz vēlamies apskatīt tieši XXL flīžu piedāvātos plusus, kas atvieglos jūsu remonta vai renovācijas darbus. Daudzi klienti maldīgi domā, ka lielizmēra flīzes ir piemērotas tikai lielām un plašām telpām, tomēr tā nebūt nav – liela izmēra flīzes būs veiksmīgs risinājums arī nelielām telpām, turklāt jūs iegūsiet daudz mazāk flīžu šuvju, kas sniegs lielāku plašuma un tīrības efektu. Tomēr, izdarot izvēli par labu lielformāta flīzēm, ir jāpārliecinās, vai netiks iegūts nesamērīgi daudz atgriezumu, kas padarīs lielformāta flīzes par ekonomiski neizdevīgu risinājumu konkrētajam projektam.

  • Plašuma efekts – lielformāta flīzes palīdz telpai izskatīties plašākai, kas patiesībā tā arī ir. Flīžu izmērs var būtiski ietekmēt telpas lieluma uztveri, tādēļ, ja jūsu mērķis ir padarīt telpu vizuāli plašāku, izvēlieties lielformāta flīzes gaišos toņos.


  • Nestandarta risinājumi jūsu interjerā – lielformāta flīzes ļaus jums realizēt novatoriskas idejas interjerā. Lielformāta flīzes ir iespējams izmantot vannasistabu, virtuves, darba virsmu, darba galdu dizainam, pateicoties to kvalitatīvajām tehniskajām īpašībām un triecienizturībai.


  • Nepārtrauktības efekts – lielā flīžu platība ļauj pārklāt virsmas, izmantojot nelielu flīžu skaitu, tādējādi radot virsmas nepārtrauktības efektu.


  • Ātrāks uzstādīšanas laiks – jo flīze ir lielāka, jo mazāks flīžu skaits ir nepieciešams, samazinot flīžu ieklāšanas laiku. Vēl aizvien pastāv mīts, ka lielformāta flīzes ir grūti ieklāt, tomēr tā nebūt nav – pateicoties jaunākajām ieklāšanas tehnoloģijām, lielformāta flīžu ieklāšana ir ātra un vienkārša.


  • Lielisks risinājums fasādēm – lielformāta flīzes labi izskatīsies ne tikai iekštelpās, bet arī uz ēku fasādēm. Salizturīgas lielformāta akmens masas flīzes būs lielisks fasādes dekoratīvās apdares materiāls. Flīzes ne tikai būs vizuāli pievilcīgas, bet arī stipras un izturīgas, pasargājot ēkas fasādi no ārējās vides negatīvās ietekmes.


  • XXL ir trendā – tieši tā, jūs nepārklausījāties! Šī brīža tendence ir lielie izmēri, ar lielformāta flīzēm jūs varat apvienot telpas, un tās ir viegli integrēt ar cita veida porcelāna vai keramikas izstrādājumiem, izveidojot oriģinālu telpas dizainu.


  • Augstākas higiēnas normas – lielformāta flīzes ir higiēniskākas nekā standarta izmēra flīzes. Jo mazāk šuvju, jo mazāk vietu, kur uzkrāties putekļiem un netīrumiem, kā arī lielformāta flīzes ir daudz ērtāk un vienkāršāk notīrīt un uzturēt tīras.

Lielformāta flīzes vairs sen kā nav risinājums tikai komerciālajiem objektiem un aizvien biežāk klienti dod priekšroku tieši XXL izmēra flīzēm. Sekojot līdzi tendencēm, flīžu izmēri kļūst aizvien lielāki un lielāki un lielo flīžu piedāvājums aizvien plašāks. Nenoliedzami, viens no iemesliem, kādēļ klienti aizvien biežāk izvēlas lielformāta flīzes, ir to vieglā kopšana – mazais šuvju skaits mazina pelējuma un sēnīšu rašanās iespējamību (ja ir veikta pareiza virsmas sagatave – hidroizolācija) telpās ar augstu mitruma līmeni, palīdzot uzturēt augstu tīrības līmeni ikvienā telpā. Neatkarīgi no krāsas vai raksta lielformāta flīzes nodrošinās vienmērīgu un plūstošu izskatu un faktūras atveidojumu, kā rezultātā tiks nodrošināta vizuālā nepārtrauktība visā virsmas platībā. Tiem, kuri plāno paši ieklāt lielformāta flīzes, jāņem vērā, ka, izvēloties flīžu līmi, ir jāiegādājas lielformāta flīzēm piemērota līme – elastīgā flīžu līme. Izmantojot standarta flīžu līmi, var gadīties, ka konkrētā līme nespēs noturēt flīzes svaru un flīze neturēsies pie virsmas. Lielformāta flīzes būs lielisks risinājums dzīvojamajām telpām, virtuvēm, vannasistabām, gaiteņiem, terasēm, ārsienu fasādēm u.c. virsmām. Ja vēlaties apvienot jaunākās dizaina tendences ar praktiskumu un ilglaicīgumu – lielformāta flīzes būs lielisks risinājums.

Hansas flīžu tirgus piedāvā plašu izvēli ar lielformāta flīzēm (https://www.flizes.lv/xxl-flizes.5.g) – mūsu veikalā ir pieejamas flīzes ar izmēriem līdz 80x160 cm, lielākus izmērus iespējams pasūtīt individuāli. Ja jums ir jautājumi par lielformāta flīzēm, to tehniskajiem parametriem vai ieklāšanu – mūsu konsultanti ar prieku atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem!


Alison gris 60x120  25,90 EUR/m2Iseo 60x120  28,50 EUR/m2Golden maki carving 60x120  34,90 EUR/m2Lounge Oak dekors 60x120  47,90 EUR/m2Brazilian Blue 80x160  29,50 EUR/m2